КолумниТОП

ПРОЕКТОТ ЗОРАН ЗАЕВ И ЉУБЧО, ШТО ЌЕ ДЕШАВА ЕКСЛУЗИВА

ЕКСКЛУЗИВНА ВЕСТ ОД АМБАСАДАТА НА САД

Проектот на амбасадата на САД во РСМ под кодно име „ ZZ“.преставува вчерашното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС и ништо не е случјно.Заев и понатаму ќе ја тера својата теза на наводно помирување и бугарски корења во РСМ,Бранко Црвенкоски ќе биде прогласен за отпадник и најголемо зло во СДСМ,сето тоа аминувано од блиските лица на Заев во СДСМ кој се под изричита негова контрола ,затоа што или имаат богати тендери, дел од нив се пратеници, трети имаат дебел криминален путер на глава ! Доколку се оди во проектот „ЗЗ“ на амбасадата на САД во РСМ , на Заев му е загарнтирана слободата, но доколку започнат преговорите Заев некаде во Февруари ја напушта премиерската функција ,на негово место според проектот „ЗЗ“ треба да дојде радмила Шеќеринска, која ќе ја води владата до предвремени парламентарни избори заедно со локалните избори.Заев како и да завршат изборите обезбедено му е место во централата на ОН , додека според планот Љупче Николовски ќе треба да ја превземе раководната палка како претседател на СДСМ,за што и беа статутарните промени во СДСМ.

Љубчо Георгиевски го подржува Зоран Заев исклучиво од финасиска природа.Како што дознаваме Љубчо Георгиевски според контролата на УЈП неговите фирми должат на име неплатени даноци над 4 милиони евра , кој ќе бидат компензирани со негова безусловна поддршка кон Зоран Заев.



Македонија

Заболени
89,463
Мртви
2,739
Излечени
74,800
Активни
11,924
Last updated: 21/01/2021 - 06:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.