ТОПЦрна Хроника

Приведени Јордан и Влатко Мијалкови

ПРИ ПРЕТРЕСОТ ПОЛИЦИЈАТА КРШЕЛА ВЛЕЗНИ ВРАТИ

ЕКСКЛУЗИВНО: Приведени Јордан и Влатко Мијалкови

Полицијата ги привела Јордан и Влатко Мијалкови поради истрагата за бегството на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков – дознава Лидер од полициски извори.

Влатко Мијалков е брат на поранешниот директор на УБК и долгогодишен заменик директор на Царинската управа. Од друга страна, 26 годишниот Јордан Мијалков на хартија е сопственик на сите бизниси на неговиот татко.

Останува да видиме дали властите имаат докази за нивна вклученост за бегството на Сашо Мијалков или се работи за информативен разговор околу случајот.

ЕКСКЛУЗИВНО: Приведени Јордан и Влатко Мијалкови

Нема опис за фотографијата.Македонија

Заболени
106,110
Мртви
3,176
Излечени
94,275
Активни
8,659
Last updated: 06/03/2021 - 08:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.