Балкан

Приведен претседателот на ФС Србија – бил во шемите на Веља Невоља?

Приведен претседателот на ФС Србија – бил во шемите на Веља Невоља?

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија, Славиша Кокеза приведен е утрово на информативен разговор во полиција поради тоа што наводно бил вмешан во криминалните активности на Веља Невоља.

Угостителот од Белград, Александар Кајмаковиќ во текот на разговорите со припадниците со Управата на криминалистичката полиција кажал дека до Веља Невоља стигнал преку претседателот на Фудбалскиот сојуз.

Првиот човек на ФС Србија од утрово е во полициска станица, каде што ќе даде биде испрашан за неговото познанство со криминалецот.

Кокеза е на чело на ФС Србија од 20 мај 2016 година, а претходно беше члена на Управниот одбор на Црвена Звезда.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 00:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.