МакедонијаТОП

Приведен Арсенчо Алексовски во ПС Крива Паланка

Aлексовски е поранешен градоначалник во Крива Паланка во повеќе мандати кадар на Никола Груевски

ВИСОКИ ПРЕТСТАВНИЦИ НА МВР НИ ПОТВРДИЈА ЛИЦЕТО Е ВИКНАТО НА РАСПИТ ПО БАРАЊЕ НА ОЈО ЗАРАДИ ФАЛСИФИКУВАЊЕ ПОТПИС И ПОДНЕСУВАЊЕ ЛАЖНИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ

Денеска во 14ч во ОВР Крива Паланка е приведен на распит Арсенчо Алексовски,во врска со кривично дело фалсификување на потпис. Стариот УДБАШ Арсенчо поднел над 18 Кривични пријави на актуелни локални функциониери на СДСМ во Крива Паланка,за наводен криминал,во туѓо име и презиме и потпис. Полицијата го прибрал да даде 400 потписи за графолошки вештачење,по претходно обезбедени видео записи од Пошта во Автокоманда,каде ги пуштал препорачаните писма до ОЈО ГОКК.

На распит во ПС Крива Паланка се појавил во алхоколизирана состојба и се однесувал како да е уште власт и фактор во Крива Паланка.

До које дереџе спадна екс припадник на УДБА и екс градоначалник на Паланка? Да немаш еден пајташ кој ќе ти ги достави пријавите во Пошта.

во дел од доказите Доказ има увид но поради престојниот процес истите нема да ги објавиме за да не посметаме во судскиот процес.

Нема достапен опис

Арсенчо Алексовски (12 јануари 1961, Неготино) бил поранешен градоначалник на Општина Крива Паланка. ту бе Арсо бш на роѓендн те ебааПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.