ЗабаваЗанимливостиТОП

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ Од 2019 година е во тајна врска со семејната пријателка? (ФОТО)

Во центарот на тие гласините кои повторно се појавија во некои медиуми е семејната пријателка Сара Роуз Ханбери, маркиза од Чолмондели, која ќе го прослави својот 39-ти роденден на 15 март.

Принц Вилијам: Не могу више да подржавам Харија

Принцот Вилијам и принцезата од Велс Кејт Мидлтон никогаш не изгледале посреќно: при секое заедничко појавување во јавноста во последните месеци меѓу нив владее хемија, па дури и манифестираат физички знаци на привлечност, но сето тоа не ги замолчува гласините за неговата наводна љубовница, кои, иако никогаш не се потврдени или докажани, периодично се појавуваат од 2019 година.

Ѕирнете во домот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во Кенсингтонската палата – Вистина.мк

Во центарот на тие гласини е семејната пријателка Сара Роуз Ханбери, маркиза од Чолмондели, која ќе го прослави својот 39-ти роденден на 15 март. Врските на нејзиното семејство со британскиот двор се долги, па така нејзината баба леди Елизабет Ламбарт била една од деверушите на свадбата на покојната кралица Елизабета Втора. Во 1947 година, пред да се омажи за маркизот Дејвид Чоломондели, со кого има три деца – 13-годишните близнаци Александар и Оливер и седумгодишната ќерка Ајрис, таа се занимавала со манекенство во лондонската агенција „Сторм моделс“, во која светскиот топмодел Кејт Мос ја започна својата кариера.

Нејзиниот сопруг е попознат во филмските кругови по името Дејвид Роксавиџ, бидејќи се потпишува на  филмовите што ги режирал и во кои глумел, а е 24 години постар од сопругата со која се ожени два дена откако се свршија. Ден потоа нејзината мајка открила дека Роуз е бремена со близнаци. Иако не беше потврдено дека тие се развеле, на почетокот на 2019 година се шпекулираше дека нивниот брак е завршен – а многумина го гледаа Вилијам како виновник.

Кто такая маркиза Чамли (и действительно ли герцогиня Кейт считает ее своей соперницей) | MARIECLAIRE

Что известно о Роуз Хэнбери, которой приписывают роман с принцем Уильямом? | Люди | Общество | Аргументы и ФактыПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.