КолумниТОП

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ КИЧЕВО И ПИЕ И ВОЗИ, А ТАКА И ДЕЦА ГАЗИ?

На прашање поставено од страна на мој познаник , а поврзано со шпекулациите за наводната промена на партиското раководство на СДСМ ОО Кичево од страна на ИО на СДСМ , Претседателот на СДСМ ОО Кичево , Игор Лазарески познат како Пандил , одговорил : ” НЕКА ЗБОРУВААТ КОЛКУ ШТО САКААТ , НИКОЈ НИШТО НЕ МИ МОЖЕЕ , ЛИЧНО ШЕФОТ , ЗОРАН ЗАЕВ СТОИ ПОЗАДИ МЕНЕ ” . Очигледно бил во право … додека МВР ги спроведува законите со малтретирање граѓани и тероризирање на беспомошни невработени и сиромашни жени – мајки , кои се обидуваат на чесен начин , со продавање цвеќе , да заработат , како би можеле да ги прехранат своите деца , истите тие закони не важат за партиските пулени назначени лично од премиерот Зоран Заев . Инаку , Игор Лазарески – Пандил , е познат помеѓу Кичевчани по непочитување на сообраќајните правила , како најмногу по своето “каубојско” паркирање автомобил на пешачки зони – тротоари и зони на кои е строго забрането паркирање и застанување на возила , а нормално се тоа толерирано од страна на МВР Кичево откако СДСМ управува со министерството . Нема што да се коментира повеќе , фотографиите сами зборуваат за самоволието на гореименуваниот “Господин”, за неговото дивеење , за возењето под дејство на алкохол и брзина од 220 Km/h , но исто така би сакал да ве предупредам , да внимавате кога се вклучувате во сообраќај и добро да размислите дали треба да ги пуштите вашите деца сами да одат на училиште , зошто тие кои се задолжени и платени со ваши тешко заработени пари да се грижат за вашата и безбедноста на вашите деца , се токму тие кои ви ја загрозуваат истатаПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.