Македонија

Претседателот на ОО на СДСМ Делчево си слави роденден…мерки нема

Фотографија на ВМРО ДПМНЕ ОК ДЕЛЧЕВО.

Претседателот на ОО на СДСМ Делчево си слави роденден…мерки нема ЛИЦЕМЕРИЕ КАКО ПОПОТ НЕ ГЛЕДАЈ ШТО ПРАВАМ СЛУШАЈ ШТО ТИ ЗБОРУВАМ ЕБАГООО

Од една страна ги повикуваат граѓаните да ги почитуваат  мерките…

Еве како Претседателот на ОО СДСМ Делчево Влатко Величковски се придржува и дополнително ги промовира мерките за заштита од Ковид-19 во нашиот град помеѓу младите.
Во услови кога Македоннија се соочува со постојано високи бројки на заразени и починати граѓани како последица на заразата со корона вирусот, Влатко Величковски по социјалните мрежи е главен промотор на непослушност кон мерките на Венко Филипче и владата со која управува неговата партија.
Лицемерието на СДСМ инспирирано од старата македонска изрека “Слушај што кажувам, не гледај што правам” е вистинската слика на оваа пакосна гарнитура на власт за кои што здравјето и доброто на граѓаните е само мисловна именка.

Фотографија на ВМРО ДПМНЕ ОК ДЕЛЧЕВО.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.