Црна Хроника

Претепан универзитетски професор барал пиип на студентка ама рунтав спонзор имала де

t

Во текот на вчерашниот ден неколку медиуми пренесоа дека сѐ случил физички напад на Медицинскиот факултет во Тетово, при што од непознати причини бил нападнат професор, при што интервенирала полицијата.

Според првите неофицијални информации, двајца студенти до Куманово, од сѐ уште непознати причини нападнале професор. На местото на настанот интервенирала и полицијата која ги привела сторителите и работи на расчистување на случајот.

Од СВР Тетово за Плусинфо ја потврдија веста за инцидентот кој се случил на Државниот универзитет во Тетово, како и дека еден од напаѓачите бил приведен, затоа што вербално, а не физички го нападнал професорот.

Извор: ПлусинфоПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.