Црна Хроника

Претепан келнер во Куманово, од гневни гости кои ги предупредил за протоколите му ги набиле протоколите у задно дебело месо

Келнер во Куманово вчера ги предупредил гостите во игротека во Куманово за почитување на протоколите за работа, но организаторот на роденденската забава и гневните гости го натепале.

– На 12.01.2021 во 16.30 часот во СВР Куманово, Б.З.(26) од Куманово пријавил дека на 10.01.2021 во игротека во населбата „Гоце Делчев“, каде што работи како келнер, додека се оддржувала роденденска забава бил физички нападнат од М.Н. – организатор на роденденот и уште две лица гости на прославата, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Според пријавителот, причина за нападот е затоа што ги предупредил поради непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски кумановски муабетиМакедонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 06:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.