ТОПЦрна Хроника

Престрелка во Ченто, има ранети и убиени наводно 4 ца, мафијашката престрелка од вчера продолжува

МВР ДЕМАНТИРА ПРЕСТРЕЛКА ВО ЧЕНТО: СЕ РАБОТИ ЗА СООБРАЌАЈКА!

Вечерва на семафорите во Ченто во Скопје имало престрелка. Очевидци велат дека има ранети и убиени.

Неофицијално, станува збор за пресметка на подземјето и дека оваа престрелка се надоврзува на убиството во Бутел.

Очекуваме МВР да излезе со официјално соопштение за претсрелката во Ченто.

повеќе плусинфоМакедонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 04:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.