МакедонијаТОП

Премиерот Зоран Заев си го скрати својот

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција,најави дека во рамките на ребалансот на буџетот најголемо кратење направил во сопствениот премиерски буџет. Според него, кратењето ќе изнесува 420 милиони денари кои биле наменети за реклами и промоции.

„Буџетот на претходните премиери само растеше“, нагласи Заев повторувајќи го предизборното ветување дека мерките што ќе ги презема ќе водат кон тоа парите од буџетот во што поголема мерка да им се враќаат на граѓаните.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.