МакедонијаСпорт

Премиерот меѓу „шверцерите“: Ковачевски, Ахмети, Џафери и Груби ја следеа прославата на ФК Шкупи

Екипата на Шкупи официјално е прогласена за шампион на Македонија. На полниот „Чаир“ тимот на Седлоски ја доби титулата, а вечерва се слави на големо. Низ улиците на главниот град, фудбалерите и стручниот штаб ја прославија титулата. Премиерот Димитар Ковачевски, пак, во друштво на „шверцерите“ Али Ахмети, Артан Груби и Талат Џафери беше на трибините и ја бодреше екипата од Чаир.

Инаку, екипата на ФК Шкупи е новиот фудбалски првак на Македонија, а во денешниот дуел клубот со убедливи 3-0 го победи тимот на Академија Пандев.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.