Македонија

Пред полицајците: Запалени моторите на Филипче и Заев

Пред полицајците: Запалени моторите на Филипче и Заев

Во герила акција на опозицијата  беа запалени моторите на премиерот Заев и министерот за здравство Венко Филипче, односно макети од моторите на двајцата функционери.

На протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред министерството за здравство од Филипче беше побарана оставка за смртта на над 4200 луѓе и начинот на кој се справува со кризата.Македонија

Заболени
154,524
Мртви
5,184
Излечени
143,427
Активни
5,913
Last updated: 15/05/2021 - 10:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.