КолумниТОП

ПРАШАЊЕ ДО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ ОКОЛУ ТЕРАПИЈАТА ЗА ТРЕТМАН НА КОВИД?

Прашање за Милена Стефановиќ и Венко Филипче, Во однос на новата терапија за третман на Ковид пациенти и нејзината примена, кои политичари и кои новинари се оние кои се третирани со оваа нова терапија ? Кој ја носи одлуката на кои пациенти истата ќе се применува со оглед на тоа дека од самиот почеток на ковид – кризата за болниците не постои прецизно дефиниран протокол за лечење на ковид пациенти?

УМРЕА 8500 ЛУЃЕ, АМА РОДИТЕЛИТЕ НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА ГИ ЛЕЧЕА СО ЛЕКОВИ КОИ ВРЕДАТ 100 ИЛЈАДИ ЕВРА НА ДРЖАВНА СМЕТКАПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.