БалканТОП

Позз до Заев и Борисов, и нивната заедничка историја.

Сликата е од есхумацијата на 16 масакрирани жители на областа Азот кај Богомила на 17.10.1942 од страна на БУГАРСКИОТ фашистички окупатор.
На средина на сликата, може да забележите 3 чучнати жени во црно, кои во рацете ги држат главите на своите најблиски.
Позз до Заев и Борисов, и нивната заедничка историја.
Image

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 18:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.