Македонија

ПОЖАРНАТА ГАСНЕ НЕКОЈ ПОВТОРНО ПАЛИ СТРНИШТА ПОД ЈЕНИМААЛЕ ВО БИТОЛА

Пожарната гасни но некој повторно во обид да ги активира во пожар стрништата  по должината на железничката линија кај населбата Јенимаале.  Противпожарната единица на Битола со брза интервенција првиот пожар го изгаснала но за само 15 минути некој повторно предизвикал пожар

фото Тв ТераПоврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.