Македонија

Пожар во близина на средното училиште „Димитар Влахов“

Од пожар е зафатена тревата зад скопското средно училиште „Димитар Влахов“, информираа за МИА од Противпожарната служба – Скопје.Оттаму соопштија дека веќе се испратени екипи на терен кои работат на гаснење на огнот.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:30 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.