Црна Хроника

Повторно прегазен полицаец кој обезбедувал место на несреќа

Повторно прегазен полицаец кој обезбедувал место на несреќа

Полициска службеничка со повреди е хоспитализирана во тетовската болница откако во неа удрил „голф“. Како што соопшти МВР, синоќа околу 02.30 часот на автопатот Тетово-Гостивар се случила сообраќајна незгода во која Т.Т.(34) од Тетово управувајќи патничко моторно возило „голф“ со тетовски регистарски ознаки удрил во паркирaно патничко моторно возило „шкода јети“ сопственост на МВР, кое обезбедувало лице место на претходно случена сообраќајна незгода, а потоа и во полициски службеник.

По незгодата, таа биле пренесена во Клиничка болница Тетово каде и биле констатирани повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Пред само неколку дена полициски службеник беше повреден во сличен инцидент во Скопје.Македонија

Заболени
106,110
Мртви
3,176
Излечени
94,275
Активни
8,659
Last updated: 06/03/2021 - 08:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.