Македонија

ПОВТОРНО ГОЛЕМА СМРТНОСТ ОД КОВИД И ДЕНЕС, А БОГАМИ И ЗАРАЗЕНИ СЕ НА ВИСОКО НИВО, ЌЕ СЛЕДИ ЛИ ПАК ЛОКДАУНИ?

Во последните 24 часа се направени 2518 тестирања, а регистрирани се 444 нови случаи на ковид-19 во:
-Скопје 209
-Куманово 26
-Тетово 13
-Прилеп 5
-Гостивар 12
-Штип 8
-Битола 8
-Велес 26
-Охрид 26
-Струмица 8
-Кавадарци 32
-Струга 11
-Кичево 10
-Свети Николе 1
-Гевгелија 3
-Ресен 1
-Крива Паланка 3
-Радовиш 5
-Делчево 16
-Пробиштип 3
-Виница 3
-Демир Хисар 1
-Македонски Брод 2
-Богданци 2
-Кратово 3
-Демир Капија 6
-Пехчево 1
Починати се 21 лице, два пациенти од Скопје (87 и 65г), еден од Куманово (75г), единаесет пациенти од Тетово (72, 68, 57, 58, 66, 73, 77, 65, 74, 56 и 73г), еден од Прилеп (84г), еден пациент од Штип (78г), еден од Охрид (69г), два пациенти од Кавадарци (64 и 59г), еден пациент од Кочани (71г) и еден од Кичево (63г). Пациентите се починати во болнички услови.
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 894 оздравени пациенти од:
-Скопје 497
-Куманово 21
-Тетово 49
-Прилеп 30
-Гостивар 14
-Штип 8
-Битола 6
-Велес 10
-Охрид 18
-Струмица 7
-Кавадарци 47
-Струга 5
-Кочани 4
-Кичево 11
-Свети Николе 6
-Гевгелија 3
-Неготино 21
-Дебар 20
-Ресен 4
-Крива Паланка 15
-Радовиш 2
-Берово 12
-Делчево 39
-Пробиштип 4
-Виница 4
-Македонски Брод 1
-Богданци 3
-Кратово 2
-Крушево 3
-Македонска Каменица 16
-Демир Капија 8
-Пехчево 3
-Дојран 1
Досега во земјата се направени вкупно 445.795 тестирања на Ковид -19.
Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 91161, бројката на оздравени пациенти е 79621, на починати е 2812, а бројот на активни случаи изнесува 8728.
Нема опис за фотографијата.


Македонија

Заболени
101,214
Мртви
3,111
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 26/02/2021 - 10:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.