Живот

ПОВЕЌЕ ОД 300 ПОЗИТИВНИ КОМЕНТАРИ САМО ЗА ПОЛОВИНА ЧАС: Венко Филипче во операциона сала-успешно завршена операција кај млада пациентка

Нема достапен опис

Неврохирургот, Венко Филипче, кој вечерва до полноќ и официјално ќе ја напушти функцијата министер за здравство, сега уште поинтензивно се враќа на своите пациенти. Утринава објави дека тој и неговиот тим направиле успешна операција кај млада пациентика која поради здравствени проблеми во лумбалниот р’бет имала проблеми со одењето.

-Утрово успешно извршивме операција врз млада пациентка, која имаше протрузија на дискус во лумбалниот р’бет, што и предизвикувал проблем со одењето. На моите колеги кои ми асистираа во сала им благодарам. На пациентката и посакувам што побрзо опоравување, напиша Филипче.

 

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.