ЖивотТОП

ПОТСЕТУВАЊЕ ОД АЛБУМОТ НА НЕЗАБОРАВОТ МИТКО ЈАНЧЕВ И ТОШЕ ПРОЕСКИ ПРЕД 13 ГОДИНИ

Тодор „Тоше“ Проески (25 јануари 1981 - 16 октомври 2007) — познат македонски пејач и една од најголемите ѕвезди на балканската музичка сцена

Нема достапен опис

Градоначалникот на Кавадарци и сопственик на брендот Синалко и музичката легенда Тоше Проески

Нема достапен опис

Toše Fan Radio - Home | Facebook

Македонија

Заболени
26,394
Мртви
897
Излечени
18,430
Активни
7,067
Last updated: 25/10/2020 - 08:11 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker