Црна Хроника

ПОТРЕСНА СЦЕНА КАЈ РЕСЕН: Загина малолетник, пожарникари го ваделе телото (ФОТО)

Несреќата се случила вчера кај селото Крушје, а момчето починало на самото место. Според изјави на очевидци, пожарникари го сечеле автомобилот за да можат да го извадат неговото тело

ohrid_resen

Седумнаесетгодишно момче загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Охрид-Ресен. Во сообраќајката учествувале два автомобила, а според изјави на очевидци, сцената била потресна. Телото на починатото момче што било заробено во автомобилот го ваделе пожарникари.

Сообраќајката се случила вчера во 17 часот, кај селото Крушје. Во неа учествувале „југо“ со ресенски таблички управувано од Д.С. (20) и „пасат“ со ресенски таблички управувано од Љ.Д. (47).

ohridresen

Според информациите на полицијата, на самото место починал сопатникот од „југото“, седумнаесетгодишниот С.П. од Могила. Возачот на „југото“ се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во ресенската болница бил пренесен и задржан на лекување во Клиничката болница во Охрид. Возачот на „пасатот“ се здобил со лесни повреди.

Како што објави порталот ОхридЊуз, очевидци на настанот рекле дека дошло до директен судир на автомобилите. Од силината на ударот предниот дел на „југото“ бил згмечен и поради тоа пожарникарите морале да го сечат за да можат да го извадат телото на починатото момче.

На местото на несреќата е извршен увид, кој треба да ги покаже причините за несреќата.Македонија

Заболени
88,938
+189
Мртви
2,702
+6
Излечени
73,601
Активни
12,635
Last updated: 17/01/2021 - 22:11 (+01:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.