Колумни

Посветено до Миле Зечевиќ и Димитар Ковачески: Дали Најголемата мудрост во животот е да се пронајде вистинската лудост?

„Никогаш да не се повтори“! Немој Миле немој, за што се боревме дење – ноќе, за она за кое поминавме непреспиени ниоќи, за она за што се лееше и крв по улиците, детенцето со плачење си замина , со плачење се врати сега Миле и Таче повторно „Back to the Future“,не бива дечки!!!

Зарем сега кога победивте во Елшани, Рача,Воска1,Воска2, варош, Билјанини извори,Велгошти, Горно и Долно Лакочереј и да не набројувам за спектакуларната победа во Општина Охрид под водство на еден локален Шериф во обланда со поминат рок на траење Наумче Јованоски -Чакарче во тандем со еден нарцисуиден лекар сега веќе поранешен градоначалник,сега ли ке менуваме раководтсво на некаде 7 месеци од како спектакуларно преку ноќ во Хотел Дрим го назначивте за Охридски Валија,не ,не дечки не бива!!.

Борбата за слободата, не врати повторно во Back to the Future, во она црно време кога секој будала успеа да се упика во задникот на фунционерите од СДСМ,зарем гаите илузија дека повторно нема да биде истиот принцип?

Најголемата мудрост во животот е да се пронајде вистинската лудост (Меша Селимовиќ) ,Вие буквално ја пронајдовте, но цената на вашата мудрост за да ја пронајдете вистинската лудост,дебело ја плати народот ,не вие функционерите, зошто нашиот народ е мудар и добро се произнесол во својата поговорка -„Со деца се прави детска градинка, со лудаци лудница, додека со сериозни луѓе се прави држава“!на децата не им овозможивте градинки, на сериозните луѓе не им овозможивте да создаваат држава, за жал ја избравте категоријата на Лудаци и направивте вистинска лудница !Донесовте на високи позиции исфрустрирани лудаци,кој не знаат да се организираат ни во својот дом , не знаат да ја организираат сопствената фамилија, но затоа своите фрустрации ги лечеа на граѓаните,затоа есапот стигна,цената преголема.Но не е само тука во Охрид, не е само таму во Скопје,на секаде колективното елитистичко лудило скапо го плативте.

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ТУКА ОХРИД СКАЈПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.