Колумни

Постојано пиење смути од црвено, шумско овошје и едно смути на ден од цвекло, морков, јаболко и лимон. Навечер по еден Аспирин шумлива со Ц и легнете си раат. Поздрав до сите Ебаве здравството

Престанете да го плашите народот. Сите сме заразени со Ковид, сите имаме симптоми, сите ќе го поминеме. Смртните случаи престанете да ги евидентирате како Ковид затоа што не се Ковид. Оставете ја економијата да заздрави, престанете со глупава политика која нема ефект. Ниту здравството функционира, ниту евиденцијата функционира. Дозволете му на народот сам да се излекува, секако сите се болни!
Немате термини за тестирање, немате лекари за помош, немате Брза помош, немате медицински персонал, ништо немате. Престанете да кревате паника во јавноста! Кажете јавно со кои витамини луѓето да се лекуваат и завршена работа!
Јас го поминав целиот процес, повелете сите да знаете што е лек:
Ц-витамин од 1000мг
Д-витамин од 2000ие
Цинк од најмалку 10мг
Магнезиум директ со цитрати
2 дози сумамед и
1 доза панцеф
Постојано пиење смути од црвено, шумско овошје и едно смути на ден од цвекло, морков, јаболко и лимон.
Навечер по еден Аспирин шумлива со Ц и легнете си раат.
Поздрав до сите
Ебаве здравството
#Неспособни

Македонија

Заболени
57,451
Мртви
1,600
Излечени
34,970
Активни
20,881
Last updated: 26/11/2020 - 19:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.