ЗанимливостиТОП

Поранешната министерка Нина Ангеловска го продаде „Групер“ на полска компанија СПОРЕД ТОА ЗА ШТО ЈА БИВА МОЖНО Е ДА ОЧЕКУВАМ Е ДА ОТВОРИ ХОТ ЛАЈН КАНАЛ ДА СТЕНКА НА ТЕЛЕФОН

Поранешната министерка Нина Ангеловска го продаде „Групер“ на полска компанија

Payten е новиот сопственик на македонската платформа за е-трговија, Grouper.mk.

Payten, кој е дел од полската групација Asseco SEE e провајдер на целосни софтверски решенија за платежната индустрија за финансиските и не-финансиските институции, кои поддржуваат картични и не-картични трансакции.

Payten се стекна со сопственост на 100% од акциите на Grouper, како дел од стратегијата за проширување на портфолиото на компанијата со решенија за е-трговија.

Со нетрпение ги очекуваме следните големи планови и нови решенија, кои ќе им помогнат на локалните компании да ја прифатат е-трговијата, да ја зголемат продажбата и да го унапредат нивното работење, а кои истовремено на е-купувачите ќе им понудат поголем избор и можности, изјавија ко-основачите на Grouper.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.