Балкан

ПОРАКА ОД БЕЛГРАД ДО ЗАЕВ: Човеку, дали си нормален?! Дојди имаме добри бањи за лечење мозок

ПОРАКА ОД БЕЛГРАД ДО ЗАЕВ: Човеку, дали си нормален?!

Главниот и одговорен уредник на српскиот весникот „Информер“, Драган Вучичевиќ, кој важи за близок на српскиот претседател Александар Вучиќ и на неговата Српска напредна  странка, испрати директна порака до Зоран Заев.

Во пораката, Вучичевиќ искажува лутина и гнев што Заев во интервјуто за БГНЕС ги прикажал Србите како окупатори, а Бугарите како ослободители.

– Каков бедник е овој Зоран Заев, неверојатно е! Бугарите ве ослободија, а ние Србите ве поробивме, Бугарите антифашисти, а ние Србите фашисти?! Човеку, дали си нормален?! – прашува Вучичевиќ.

За ваквата остра порака на Вучичевиќ до Заев, многумина во Белград коментираат декка не можело да се случи без да знае и да даде одобрување српскиот државен врв.Македонија

Заболени
88,938
+189
Мртви
2,702
+6
Излечени
73,601
Активни
12,635
Last updated: 17/01/2021 - 23:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.