Црна Хроника

ПОЛИЦИСКО НАСИЛСТВО ВО СЕВЕРНА? ГАЗЕЊЕ КЛОЦАЊЕ И СЕ ПО РЕД

Dojde zivot vo makedonija 

 

Реакција за оваа бруталност на полицијата  дојде и од хелсиншкиот комитет и неговиот прв чове Уранија Пировска

Мислам дека Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди од видеово има доволно материјал за да може да преземе мерки против полициските службеници! Ваквите одвратни изживувања мора да бидат најстрого казнети! И после ќе ми речат, зошто немате доверба во полиција??? Е па еве зошто!, пишува на својот ФБ Пировска.

Настанот се случил во Битола, а според неоофицијални сознанија  се случила сообраќајка, Интервенирала полицијата, но дел од учесниците во незгодата не сакале да сорабoтуваат со полицaјците и се обиделе да побегнат. По кратка бркотница билe фатени и се случила тепачка.

Се очекува полцијата да излезе со детали за постапката на полицајците кои со клоци и боксови тепаат луѓе.

blob:https://www.facebook.com/0a53dbd9-d3bd-4ad1-b650-872e5876a275

Dojde zivot vo makedonija 🙂

Gepostet von Ramis Rusidov am Donnerstag, 24. September 2020

Македонија

Заболени
30,488
+930
Мртви
982
+5
Излечени
20,448
Активни
9,058
Last updated: 31/10/2020 - 01:56 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.