Црна Хроника

Полицијата приведе две лица од фан зоната на плоштад Македонија за продажба на фалсификувана роба

На Плоштад Македонија денеска се приведени две лица поради продажба и дистрибуција на неавторизирана стока со брендови на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Како што соопшти МВР, лицата се однесени во Полициската станица Центар, а Пазарна инспекција ќе поднесе прекршочна пријава согласно Законот за трговија по член 2 став 2 „Вршење дејност без регистрирано правно лице“.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.