Балкан

Полициjaта го приBeде Аца Лукас: Бегал од полициja, но го фати другата патрола

Полициjaта го приBeде Аца Лукас: Бегал од полициja, но го фати другата патрола

Aца Лукас е приведен синоќа во рутинска контрола.

Пеачот е приведен во станица и како што неофицијално се дознава, пеачот побегнал од полицијата.

Другата патрола успеала да го сопре Лукас, направен му е алкотест кој потврдил дека има алкохол во крвта. Потоа му направиле и тест за дрога. Полицајката се обидела да го застане, но пеачот бил некултурен и ја навредувал.

Менаџерот Сашо Мирковиќ за Курир рс изјавил дека не знае за ништо.Македонија

Заболени
101,214
Мртви
3,111
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 26/02/2021 - 11:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.