Забава

Полицајка од Куманово возела како каскадер па после давала на началникот…семки од јабука

Скандалозно однесување на полицајка од Куманово. Возела автомобил со нозе преку прозор и качени на управувач – се снимала, а видеото потоа се раширило со споделувања и по социјалните мрежи.

Oд снимките се гледа дека видеото е снимано на автопат, а празните коловозни ленти ја отвараат и дилемата дали тоа можеби се случувало и за време на полициски час? Видеото кое беше доставено до Телма по социјалните мрежи почнало да се споделува на 11 и 12 Мај.

Oд МВР потврдија дека станува збор за Д.Ј. и соопштија дека добила укажување за недолично однесување. На прашањето на Телма , што ќе биде преземено од МВР  одговорија: “Ве известуваме дека од одговорните таа беше повикана во СВР Куманово, при што и беше укажано за недоличното однесување. Бидејќи станува збор за полициски службеник од страна на СВР- ПС-ОН Куманово ќе биде известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди за превземање на понатамошни мерки“.

телмаМакедонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 03:31 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.