КолумниТОП

Погреб на СДСМ Битола во организација на „Стриптиз старата дама“ Наташа Петровска!?

Погреб на СДСМ Битола во организација на „Стриптиз старата дама“ Наташа Петровска!? Најголемата шетачко-стоечка забегана процесија во богатата политичка историја на Битола ,преставува вечерашната трибина на СДСМ-Стриптиз на старата дама ,во организациј на Наташа Петроска!? Право на присуство на трибината под мото „Стриптиз на старата дама“ имаат само оние одбраните,блиски до „првата“ дама , оние номалните граѓани ,кој патем имаат и на што да се пожалат од владеењето на Стриптизот на старата дама, за нив нема влез?!Токму за таа цел ,како би се избегнале прашајна од типот„Што направи црна Натке за Битола??“,трибината на СДСМ во Битола наликува на Парастос под посебен ковид протокол или што би истакнале , погреб на СДСМ Битола ,во кругот на најблиските роднини и пријатели?! Селективност во поканување на членовите и коалиционите партнери на СДСМ во Битола, селективност во пропуштање на граѓаните кој отишле на трибина да слушнат што повторно ќе излаже битолската Стриптиз дама,како не би имало слобоен влез , поставени вратари –„Горили“ ,кој имале строги напаствија само кој лица од тесното опкружување на битолската Стриптиз дама можат да присуствуваат на трибината! Битолчани со музичка порака до Зоран Заев, онаа на легендарниот Бора Џорџевиќ – „Погледни го домот свој Анѓеле“,ако детето моторџија прогледа , тогаш би било добро и за битолчани и за СДСМ! Од: Стари членови на СДСМ Битола кој не добија можност за присуство на трибината!

Нема достапен опис

Нема достапен описПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.