Забава

Поддршка за протестот на ВМРО-ДПМНЕ од Некст Тајм (ВИДЕО)

Некст Тајм етно-поп дуото од Скопје, составено од членови двајца браќа близнаци Стефан и Мартин Филиповски, на социјалната мрежа на Инста стори споделија видео кое е дел од атмосферата од протестот на ВМРО-ДПМНЕ против мафијата, за правда и слобода  кој се одржа на 23 Октомври денот на Македонската револуционера борба.

Имено, тие го превземалe видеото на кое што се тагнати и го објавиле на својот официјален Инстаграм профил.

Видео плејер

00:00
00:14

Македонија

Заболени
55,127
Мртви
1,546
Излечени
32,894
Активни
20,687
Last updated: 24/11/2020 - 15:41 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.