Црна Хроника

Починал во Киселa Вода oткако паднал во бездна каде што се движи лифтот

Жител од Сарај загина во Кисела Вода, откако паднал во каналот каде што се движи лифтот во зградата.
Најверојатно мислејќи дека има под, Мујадин Муртезани исчекорил и паднал во каналот по кој се движи лифтот.
Несреќниот случај се случил денеска изутрина, јавува Алсат.
Станува збор за човек на возраст од 30 години.

Македонија

Заболени
17,977
Мртви
739
Излечени
14,959
Активни
2,279
Last updated: 01/10/2020 - 07:26 (+02:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker