Живот

ПОЧИНАЛ СОПСТВЕНИКОТ НА ЛЕГЕНДАРНАТА СКОПСКА СЛАТКАРНИЦА АПЧЕ

Alexandre Ruzin

 се чувствува скршено со

Erdo Kadria

.Нема опис за фотографијата.

14 ч. 
Скопје остана без уште една градска легенда. Почина нашиот семеен пријател Елам Кадриа, продолжувач и сопственик на традицијата на

Слаткарница Апче

. Нека му е лесна земја.

Сликата може да содржи: 1 лице


Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 08:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.