Живот

Починал од Ковид вработени му го укpале новчаникот и сите документи

СТОКА НАРОД

Откако во своето семејство доживеале голема трагедија, следувал нов шок. За овој скандал известуваат на социјалните мрежи бидејќи правдата не можеле да ја најдат онаму каде треба да добијат барем трошка емпатија.

Девојка чиј татко починал од коронавирусот, обелоденува дека тој бил ограбен онаму каде што се лекувал. Кога по неговата смрт ги побарале неговите лични работи, дознале дека нив ги нема.

Велат дека воопшто не е важна финансиската вредност на тоа кое сега го нема, извадено од џебот на нејзиниот починат татко. Важно им е што тие работи биле негови и сега, кога за жал го загубиле, сакаат да ги поседуваат истите.

Сведоштвото во кое го повикува и лично министерот за здравство, Венко Филипче, ви го пренесуваме во продолжение:Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.