Живот

Почина поранешниот пратеник на СДСМ од Струга, Стојче Ковачевски, Радмила заплака

Почина поранешниот пратеник на СДСМ од Струга, Стојче Ковачевски

Поранешниот пратеник од Струга, Стојче Ковачевски, почина денеска, а веста за неговата смрт ја пренесе Радмила Шекеринска.

Засекогаш замина нашиот другар, нашиот соборец социјалдемократ, доктор по интерна медицина и поранешен пратеник Стојче Ковачевски од Струга. Споменот на овој прекрасен човек засекогаш ќе остане во нас. Неговата чесност, принципиелност, праведност и преданост го правеа посебна личност во политиката. Сочувство до семејството!, напиша Шекеринска на Фејсбук.Македонија

Заболени
216,328
+333
Мртви
7,609
+17
Излечени
200,669
Активни
8,050
Last updated: 02/12/2021 - 22:45 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.