Живот

Почина на Змејко брат му стар вмровец Владо

еден од основачите на ВМРО ДПМНЕ

Почивај во мир војводо! Царство небесно!
Ти беше персонификација на идејата на организацијата!
Чесен, искрен, правичен, достоинствен, патриот!
Можно е да е слика од 2 луѓе, вклучително Samoil Malcheski, луѓе што стојат и надвор
Не можам да поверувам
Немам зборови мислев дека сум јак човек но ова ме скрши војводо мој Лисички со јака болка и солзи во очите денс добив телефон дека си починал а не се поздравивме.
Толку многу те сакав и почитував
.
Ми беше идеал и насока.
Ме учеше да бидам поштен
Ме учеше да ја сакам Македонија
Ми беше повише од даскал а те сакав како Татко
Денес е црн ден за Лисиче И ВМРО
ПОЧИВАЈ ВО МИР НО ЗНАЈ КЕ БИДЕШ СЕКОГАШ ШРЕД МЕНЕ И НИКОГАШ НЕМА ДА ЈА ИЗНЕВЕРАМ ИДЕЛОГИЈАТА НАША
Владе Владе Владе
Можно е да е слика од 4 луѓе, луѓе што стојат и внатре


Македонија

Заболени
0
Мртви
0
Излечени
0
Активни
0
Last updated: 19/10/2021 - 05:05 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.