КолумниТОП

Побугарчениот Колев тврди дека синот на Солза Грчева е поголем Бугарин од него, дава и факти! А да и дека бил геј…

Мајката “патриот” и плука и мрази се што е бугарско, синчето поголем Българин од мене!
Не биди лицемер, не биде како Солза Грчева и другите лажни патриоти!
Неколку пати во телевизиските студијата сум се среќавал со почитуваната Солза Грчева и искрено сум останал вџашен од нејзината агресивност кон мене, но и сѐ што е поврзано со Бугарија. Никогаш во животот не сум се служел со такви методи, иако е јавна тајна дека можеби сум еден од најдобро информираните по таа линија, и не сум споделувал со јавноста информации за луѓе со бугарски државјанства, како и нивни блиски кои глумат патриотизам и лудило во Македонија, а во Софија се поголеми Бугари и од софијанците.
Не сум споделувал никогаш се разбира и информации за нивна сопственост(станови и куќи), фирми и бизниси, како и блиски релации со бугарскиот политички, но и подземен свет.
За моја огромна жал, тој џентлменски пристап никогаш не беше разбран и дел од тие луѓе за жал упорно продолжуваат со плукотниците и агресијата кон мене и ГДУ, како и кон сѐ што има каква и да е врска со соседна Бугарија.
Со ова лицемерие и лажен патриотизам треба да се заврши!
Не биди како Солза, не биди лицемерен и лажго!
Почитувана Грчева, кога ќе соберете смелост на македонската јавност да и споделите каде живее и со што се занимава вашиот син Андреј?
Какви се неговите политички активности во Софија и колку добро го владее бугарскиот јазик?
За неговата сексуална ориентација не би коментирал, тоа е негово лично и човеково право кое го почитувам, но ве молам Вас како негов родител не глумете некаков криво разбран конзерватизам!
Децата се огледало на родителите и Ве молам не глумете некаква жртва, бидејќи и јас и многу други во Македонија кои сме на неговите години и сме биле искрени за прашањата сврзани со Бугарија, можеме реално да сме ви деца, но тоа не ја запира вашата злоба и омраза како и пукотници и дискредитација насочена на наша адреса!
Можно е да е слика од еден или повеќемина, луѓе кои стојат, надвор и текст кој вели „Andrej Zografski 13 јул. 2020 г. слънце над българия #оставка 50 1 коментари• 1 споделувана“
Можно е да е слика од 1 лице, стоење, гужва, надвор и текст кој вели „Andrej Zografski 9 јул. 2020 г“. станахме! ग Om 61 2 коментари ми ce допага 2 споделувана коментирај сподели“


Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.