Колумни

ПО КОЈ ПАМЕТ БЕ ЗОКИ? ВЧЕРА ЈА ПРЕТЕРА ДРУГАРЧЕ, АМА ОЗБИЛНО ЈА ПРЕТЕРА, СЕ ЈАВИЈА ОД КАЛЕТО ДА ТИ КАЖАМ ВАКА ЈАВНО

ПО КОЈ ЗАКОН БЕ ТИ ЗОКИ ЗАЕВ МУ СЕ ЗАКАНУВАШ НА СЕМЕЈСТВОТО НА МИЈАЛКОВ ЖИТИ СВЕ? ПО КОЈ ЗАКОН ПРЕМИЕР МОЖЕ ДА СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА КЕ ЗАТВОРА ФАМИЛИИ И ЌЕ ОДЗЕМА ИМОТИ? И ПО КОЈ ПАМЕТ ПРОДАВАШ ПИМ МЕРКИ СНИМКИ? И СЕ ФАЛИШ НА КИЧЕЕЦ, А? И КОЛКУ ТРЕБА ДА СЕ ПЛАТИ ЗА ДА ГИ СНЕМА?

КАЖИ БЕ ЗОКИ ПРЕД ДА МЕ ЗАТВОРИТЕ СО ТАНЧО ОНОЈ ДЕ СО УБАВАТА СНАШКА? ШТО ПРАТИЛ СТО ДУШИ ДА МИ СЕ ЗАКАНУВААТ ДЕ КАЖИ ИМ ДЕКА И НЕГО И СИН МУ НА КУР ЌЕ ГИ СТАВАМ.ПО КОЈ ПАМЕТ ТИ СИ И КАДИЈА И ТУЖИТЕЛ И ТАМНИЧАР, А ЗОКИ?

Сашо Мијалков беше во бегство, ама беше принуден да се пријави. Институциите не го најдоа , ама беше нападнат по членови на семејство, по имот и мораше да се пријави, изјави вечерва премиерот Зоран Заев, во заедничка изјава, пред Владата, со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, а откако ексдиректорот на УБК се појави бвинителството за обвинителството за организиран криминал. „Правдата е обезбедена и ќе ја има и повеќе и почесто! И ќе следува ваков одговор на институциите секогаш кога некој ќе сака да си игра со правдата.Македонија

Заболени
106,832
Мртви
3,185
Излечени
94,461
Активни
9,186
Last updated: 07/03/2021 - 07:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.