Колумни

По 24 години актерство, го викнале да им докажува дека знае да глуми: Маме ви е*ам ненормално – Ку*вински цело време а?

Ееееј после 24 години официјален работен век во Драмски и пред тоа уште три години со паушален договор, значи со 27 години поминати во тој театар, наместо да добијам еден статус на глумец што игра значајни улоги, не велам главни, наместо да бидам еден вид бренд, ценет барем малку, да ми биде убаво ко ќе се појавам таму, а осетам дека сум дошол во средина која те гледа со трошка почит за одглуменото во минатото, тие се собрале група педери и рекле: Ај ќе го викнеме Сашо на аудиција, да одглуми монолог пред нас, зашто тоа го бара ретардираното Министерство на чело со Скафандра.

И за нив тоа е сосема во ред. Ќе се изживуваме со колегите за кои и онака правиме се да не заиграат во Драмски од вакви или онакви причини.

Да не треба да одам и на факултет да преполагам приемен и дипломска, маме ви ебам ненормално.

Курвински цело време а?

Нема да го викаме да глуми, за ко ќе дојде време да го понижиме да го викнеме на аудиција да полага ко прваче. Така?

Зашто сметаат на мојата гордост и дека можам да им кажам: Нема да излезам пред вас и да ви ги дразнам курињата и пичињата.

Па така елегантно би ме избркале од работа.

Важи бе., реагира актерот Сашо Тасевски преку неговиот фејсбук профил на апсурдната ситуација во неговиот матичен театар.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.