Црна Хроника

Пљачка на „Езерото Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации

А1он: Пљачка на „Езерото Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации (ВИДЕО)

Во Спортско рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните ресторани, бунгалови, кафулиња, гардероби и тоалети, објави порталот А1он.мк.

Во комплексот се случува невидена пљачка на државниот имот оти додека на една страна работниците организираат, на друга се откорнува урбаната опрема и се товара во возила без таблички.Македонија

Заболени
101,214
Мртви
3,111
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 26/02/2021 - 10:41 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.