КолумниНекатегоризираноТОП

ПИЗДАТА ЕМИЛ И БОРИС СТОЈМЕНОВИ СЕ ИСПАЗАРИЈА СО СДСМ, КАНАЛ 5 И ЈАВНО ПРОВЛАДИНА ТЕЛЕВИЗИЈА

“Како бе тоа обични мастиљари кога стануваат књиговоџи во ВМРО ДПМНЕ, преку ноќ стануваат богаташи?!
Борис Стојменов књиговоџа на ЉуБчо Георгиевски, а Драган Митковски књиговоџа на Никола Груевски!!!
# ГдеСуПаре

# ПрашањаКоиМеМачат”, напиша Миленко Неделковски во првиот пост.

Во вториот обвини “ Се договорил 💰💸💰💸 Емил Стојменов со ШиШегов и Српче, како на времето што се договараше💰💸💰💸 со СтеФче Јакимовски за хотелот на местото на “Пластика”…
Тоа што останаа излажани и ограбени стотици акционери на “Беко” (“Скопјанка”) и “Пластика”, никому ништо. И тоа што од мака испоумреа подоста од нив, исто ништо.
Важно градоначалнициве, жглаб.

#НеПлаќалРекет”.

На Неделковски се надоврза и првиот човек на ОК Центар на ВМРО-ДПМНЕ, Гане Петров к Тој објави слика од градежната локација во центарот на градот со порака “Добар ден, пријатели на слободата и борбата против градежната мафија!”

Сето ова следи откако Палевски претходно повика фронтот против Телма да се прошири и на другите медиуми.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.