Македонија

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во Град Скопје

t

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот список на ЈП „Комунална Хигиена“ на луѓе кои добивале плата, а не се појавувале на работа ги разбранува политичките духови во земјава, предизвикувајќи дури и закани кон градоначалничката на градот Скопје Данела Арсовска и директорката на ЈП „Комунална Хигиена“ Косана Мазнева, од високи функционери на ДУИ.

Но, ајде малку да се вратиме наназад низ годините. Екс градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во Град Скопје. Токму Шилегов директно му постави прашање на Груби во емисија дали има луѓе кои седат дома, а зимаат плата.. Е сега, разликата е во тоа што Шилегов знаел но не ги отстранил тие луѓе од работа, а Данела Арсовска го стори тоа.

– Видеото погледнете го ТУКА.Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.