Балкан

ПЕТ ГОДИНИ ТАА МИ ГИ ОБЛЕКУВА ЧОРАПИТЕ: Зоран Пејовиќ Пеја откри шокантни детали за бракот со 20 години помладата сопруга! Вели таа е негова втора половина…

Зоран Пејиќ Пеја познатиот водител, признава дека по разводот со фолкерката Злата Петровиќ не планирал да се ожени, но сепак, кога ја запознал својата сегашна сопруга која е 20 години помлада, се предомислил.

Пред извесно време тој за својата сопруга рече дека таа е неговата втора половина.

 

“Таа е мојата втора половина и ужива во работите во кои уживам. Во брак сме пет години и морам да ја пофалам дека таа е како мој ангел. Не сум облекол сам чорапи пет години”, изјави водителката и додаде:

„Тоа не значи дека сум некој мачо човек затоа што не носам чорапи, но таа ме сака и ме почитува толку многу.

 

Пеја истакна дека неговата сопруга е пред се одлична дама и прекрасна личност и дека благодарение на неа тој е многу сакан човек.

“Затоа давам љубов, емоции, почит. Јас ја третирам како снегулка, кога е премногу топло малку ладам, а кога е ладно малку затоплувам”, објасни тој со насмевка во емисијата “Гранд магазин” .

Инаку Пеја од првиот брак со пејачката Злата Петровиќ го има синот Јован Пејиќ.

 

Нивниот син Јован Пејиќ веќе неколку години е вработен во продавница за спортска облека и работи за плата помала од 300 евра иако неговите родители се познати и богати.

Злата и Пеја заработуваат по десетици илјади евра, и тоа најмногу од ромски веселби, но нивниот син е скромно момче кое покрај тоа што е студент на менаџмент, успеа да пронајде и постојана работа. Тој е добар студент и дете за пример, велат неговите познати родители.

 

„ Што да ви кажам освен дека сум горда на него. самиот одлучи да се вработи и да заработува. Тој е еден од најдобрите студенти, има само деветки и десетки. Пеја и јас можевме да му пружиме што и да посака, но тој сака свои пари. Наскоро ќе ја заврши втората година од студиите и успева да постигне сé“ – вели Злата и додава дека нејзиниот син Јован има многу планови во животот.

Познатата фолкерка вели дека сам заработил пари за да купи автомобил и дека е многу одговорен, што и не ја чуди бидејќи и таа и нејзиниот сопруг се одговорни и вредни луѓе, па ништо не паѓа од небото. Од друга страна, и неговиот сопруг со гордост зборува за него, истакнувајќи дека Јован е дете за пример и преставува совршен доказ дека и децата на познатите можат да бидат „нормални“, „без да се фатат за лошо друштво и да тргнат во некој погрешен правец“, вели тој.Македонија

Заболени
146,733
+824
Мртви
4,419
+31
Излечени
122,121
Активни
20,193
Last updated: 18/04/2021 - 00:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.