ЖивотЗанимливости

Пендаровски со сопругата на свечена вечера со шпанскиот крал

Претседателот Стево Пендаровски и првата дама на Македонија Елизабета Ѓоргиевска синоќа беа на официјална посета на Мадрид, Шпанија каде се сретнаа со Кралот на Шпанија Фелипе Шести и неговата сопруга Кралицата Летиција.

Веста за свечениот настан претседателот ја соопшти на неговиот официјален фејсбук-профил.

Вечерва со сопругата Елизабета Ѓоргиевска присуствувавме на свечената вечера, која во чест на лидерите на земјите-членки на #НАТО, учесници на Самитот, ја приредија Кралот на Шпаниja Н.В. Фелипе Шести и неговата сопруга Кралицата Летиција. #NATOSummit #RoyalPalaceMadrid“, стои во описот на неколкуте фотографии од настатот.

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.