ЗабаваКолумниТОП

Патот до успехот на подпросечно неписмен В.Д Директор од Куманово по повод 01.10.2022год

Се молат надлежните од Куманово да демантират со факти дека ова не е вистина ама да издржат барем еднаш да не лажат.

Патот до успехот на подпросечно неписмен В.Д Директор од Куманово по повод 01.10.2022год

01.10.2022 год .не е обичан д’н за наше претпријатие.Данска е годишњица на

В.Д Директора и његову колешку,па кој сака нека честита.

По т’ј повод направсимо анкету на вработени.

На прашање на вработени дали су запознаени сас работе што се дешавав у фирму одговор е да,да знаемо, све се знаемо само се правимо блесави.

Еве ке издвоимо неколко прашања и одговори .

Све некако потсеќа на филм ,,Тесна Кожа,,

1.Кд е дојден директор у претпријатие?

– Вработен:

-Па не се сеќамо на годину ама ќе има 15-16 године, приберен е како тежак случај,мислу по сви сведочења соберен е од некоју кладилницу.(коцкар)

2.Како директор напредува у каријеру?

-Вработен:

-Па,он прво е почнаја како обичан радник. У тј момент се умешуе Драге лопатар и вика: Уплаќаше спортску на директора(Војку) и свите ги шпиунираше мајке му га набију.

Па добро ваљда има школу?

-Вработен:

-Ааа имаааа.Те ондека преко пут гу купи.Доби на спортску,па отрча у тј ЕвроКолеџ и купи си гу.

3.Дали е тачно дека има лјубавницу да не е шпекулација нема смилса да се измислуе?

– Друг вработен сас затреперен глас одговара на прашање…

Ја ги виде тачно се сеќам,беше тмурно време.Качи се ја да га потражу горе у дирекцију и рука да ми се исуши од брзње не чукна,кд улете они се бесва стиснале до радијатор… Рука на срце они одма рипнава и што е право,право е она одма гу повлече сукњу надоле како и доликуе, а он ми се извика умеш ли ти да чукаш !

У право е,ја гу заеба работу,ама па затој одма клетву сам даја дека ќе остане туј на никога нема да кажу, па не сам луд и она е снашка на бившога директора.(Освен на Драгета лопатара,Перу шофера и Благета гомнарку и они га прогласисва како голем дн за наше предузеќе).

4.Добро а дали е он праведан директор дали му доликуе функција…

-Вработен:

– Туру му га мајке само свој гз и на колешку му гледа(овуј до радијатор),набутава си плате како ги одговра и на још 20 тина вработени.Други нека умирав…Награде си делив месечно како они сакав и наравно ако си у њину партију. Тија што работив не добивав ништо, ама ако ни е кд нема закон и контрола да дојде и све да ги га испита криминал.60% од вработени ги нема на крај на работно време, а голем дел и цел дн…

Неспособни и неписмени не работив ништо(а примав големи плате),пола су деца на шефови,директори и слично.

5.Ама господине месечан хонорар законски треба да е според работното место и образование…

– Вработен:

– Треба да е,ама у наше предузеќе е според близину у партију и кодошење.Плату од 30000 ден зимав неписмени и нови вработени,а писмени и тија што работив 18000 ден (кој сака нека провери)

Замислете дека ако у наше Куманово ситуација е оваква сас неколко овакви директорчиња поставени од Максу,како ке изгледа тај нова партија што гу промовирав…

П.С- ДОКОЛКО МАКСО НЕ ПРЕВЗЕМЕ МЕРКЕ ЌЕ ИМА ЈОШ АНКЕТЕ …

ССМ: ИНСПЕКТОРИ ВО КОНТРОЛА НА ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА, стотина фамилии без егзистенција

Tamara Sentic

Citam i se prasuju od kude poteknue ovakva opsesija ovakva strast da se ocrnue nekoj ? Paa kako mogucnost samo edna rabota mi pada na pamet dali e u prashanje mozda pogodeno ego na zamenetoga ili na nekoga sto e imaja zelju da bide direktor?
Ljudi seriozno 21vi vek lazan profil ako imate nekoj problem kazite ga na toga sas koga ga imate na ovakv nacin prvo ga narusuete zakon dr i ljutski pravaПоврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.