КолумниТОП

„Пат во Европа провинциска слава со с’мкнати гаќи и опинок во глава.“…

Каква брука од човек, каков гмизавец, бил разочаран…
Прво возеше мотор викендот кога во Македонија 50 луѓе починаа од ковид 19 заедно со министерот за здравство.
Замина на одмор кога гореше Македонија, кога Словенци и Австријци ни ја гаснеа државата.
Сега кога неговиот пулен Васко Ковачевски ја рикна РЕК Битола која произведува 70 проценти од електричната енергија за цела Македонија дал оставка и бил разочаран, не се носат никакви одлуки, не се прави ништо за да се справат со кризата.
Маслото за готвење надмина 100 денари, пред само година и половина изнесуваше 65 денари.
Бил храбар, носел храбри одлуки, донел нормализација… Ма гони се у три лепе и ти и тие што си ги платил.
Само мало дете можат да прелажат да си го смени името за лижавче какво што доби ти.
Ја уништи државата! Стварно ќе те памтиме…
За крај ќе ги цитирам Архангел „Пат во Европа провинциска слава со с’мкнати гаќи и опинок во глава.“…
Можно е да е слика од еден или повеќемина и луѓе што стојат


Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.