Колумни

ПАРТИСКИ ПОТРЧКО Е СТАВЕН НАМЕСТО ЛАЗЕ НА ПОЗИЦИЈА У ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ, ЗНАЧИ СДСМОВЦИ НЕМА ДА СТРАДААТ

Нема достапен опис

агрон кранли
ВЕТОН КРАНЛИ

Нема достапен опис

Здраво Марјан, ти пишувам од МВР Ресен во врска со новопоставениот началник за организиран криминал во МВР Ветон Крани. Ова лице не е дораснато да биде ниту обичен полицаец а камоли началник. Тој е партиски кадар кој затскривајќи се зад СДСМ успеа најпрво да се вработи како инспектор а потоа како проверен потрчко и во кабинетот на Оливер Спасовски. Оттука во 2018 си го постави татко му Емин Кранли за командир на ПС Ресен. Во СДСМ Ресен (која веднаш го вработи а десет години студирал факултет) го обвинуваат за непотизам и корупција само Спасовски не го гледа тоа . Неговиот брат исто така партиски вработен полицаец –криминалец о Ресен Агрон Кранли пред неколку години беше фатен како со значка превзезува мигранти за што имаше и истрага но поради неговиот чичко Сабит Кранли (исто така партиски преку СДСМ унапреден во судија на Врховниот суд) истрагата беше затворена. Инаку ова семејство наплаќа и пари за да не ги гони прекупците на јаболка во Ресен кои со години ги лажат преспанските земјоделци а никој кривично не одговара поради овие врски со локалните полицајци –криминалци. Ветон Кранли пријател“ е и со „инспекторот“ на ДБК  од Охрид кој јавно го велича. Кранли (или Кранлиевски) нема ниту еден затворен случај за криминал и одлично се вклопува за потрчко во шемата на Заев за производство и продажба на марихуана. Сега марихуаната слободно ќе се врви и ќе нема случаи како оној во Прилеп за кој лобирал лично Велковски кога беше фатена марата на Заев. И Подземјето вчера славело за поставувањето на Ветон Кранлиевски.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 00:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.