Црна Хроника

Партија и нејзин финансиер под истрага на ОЈО ( СДСМ и З. Заев???)

Јавното обвинителство извести дека започнало истрага против една партија, како и против една фирма кои се под сомнение за злоупотреба на пари за последните избори кои се одржаа на 11 декември лани.

ojo obvinitelstvo

ОЈО извести дека делата за кои е отворена постапката се во врска со употреба на недозволиви средства за изборна кампања и давање на лажни податоци во финансиските извештаи.

„Во рамките на постапката досега се преземени претходни дејствија, побарана и прибрана е материјална документација, релевантни писмени докази, а во просториите на Основното јавно обвинителство сослушани се повеќе од 70 лица сведоци. Кога ќе се стекнат законски услови, ќе објавиме конкретни податоци“.

ПС Зврлевски нема контра кој освен контра СДСМ и ЗЗ, така да провиднооо…Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.