Живот

Падна првиот снег во земјава

Утрово во земјата падна првиот снег на планината Кораб, со највисокиот врв во нашата држава, Голем Кораб, со висина од 2.764 метри надморска височина.

Снегот дојде по намалувањето на температурите и интензивни врнежи од дожд, проследени со ветер, кои беа присутни во овој најзападен дел на државата.

Македонија

Заболени
27,199
+245
Мртви
934
+15
Излечени
18,948
Активни
7,317
Last updated: 26/10/2020 - 18:56 (+01:00)
loading...

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.